1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-03-26, 08:46   Temat: Rak krtani z przerzutami
Joanna111 napisał/a:
Jestem bardzo zdziwiona tym co powiedzieli lekarze, bo myślałam, ze jak jest rak, to się próbuje usunąć-wiadomo,jesli się da-fragment określony ..tam,gdzie jest rak.
Tak, z reguły tak jest ale niestety gdy rak dał już przerzuty lub nacieka tak mocno że nie ma możliwości usunąć jego wszystkich ognisk to jest pytanie czy operacja ma sens ponieważ w takim wypadku usunięcie zmian w jednym miejscu nie zahamuje rozwoju choroby.
U was napewno skonsultowałabym to jeszcze z innym lekarzem - co dwa zdania to nie jedno.
No i oczywiście jet pytanie czy ta tarczyca to przerzut raka krtani czy nowe samodzielne ognisko raka - tego się nie doczytałam w twoim opisie.
O leczeniu raka tarczycy poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dp_ngww_tarczyca.php
Joanna111 napisał/a:
Jestem zdziwiona tym,że lekarze powiedzieli mojej mamie, ze jeśli rak zajął tchawicę i nizej, to tylko opieka paliatywna pozostaje ...
Faktem jest że w pewnych stadiach choroby leczenie radykalne się kończy i pozostaje tylko leczenie objawowe (paliatywne) które niestety już do całkowitego wyleczenia nie doprowadzi. U mamy jednakże takiego stadium narazie nie potwierdzono. Trzeba poczekać na wyniki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak krtani z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5233

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-03-23, 13:52   Temat: Rak krtani z przerzutami
Joanna111 witaj na forum.
Joanna111 napisał/a:
Pare dni temu szpital w Bytomiu, mielismy nadzieje ze usuną mu tarczyce i będzie dobrze.
I słusznie bo - tu cytat: Podstawową metodą leczenia raka tarczycy jest całkowite usunięcie tarczycy, któremu zwykle towarzyszy wycięcie okolicznych węzłów chłonnych szyjnych. źródło: https://onkologia.mp.pl/chorobynowotworowe/80768,rak-tarczycy
Czy ten rak tarczycy jest nowym ogniskiem czy przerzutem tego raka z krtani?
Joanna111 napisał/a:
Niestety, podejrzewali,ze rak zajął nie tylko tchawice.
Na jakiej podstawie? Były robione jakieś badania? TK? Jeżeli tak możesz je zamieścić?
Joanna111 napisał/a:
Inny lekarz dał nam do zrozumienia, ze wtedy w sierpniu tato miał już mieć usunięta krtań i włożoną rurke a nie mieć radioterapię. Ale czasu nie cofniemy..
Trudno tu po czasie oceniać i nie warto się zastanawiać tylko patrzeć co teraz można zrobić.
Joanna111 napisał/a:
Proszę, jeśli ktoś potrafi coś poradzić..albo polecić onkologa dobrego ze Śląska...J
Nie mam tu specjalnego doświadczenia ale w Gliwicach jest Centrum Onkologii w którym są specjaliści od tarczycy - może uda wam się tam szybko dostać termin? Tu czas niestety się liczy.
Na forum jest trochę osób borykających się z rakiem tarczycy - napewno jeszecz ktoś się odezwie.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group